تحریم‌ها سبب آسیب به بیماران می‌شود/ پزشکان در کنار بیماران هستند

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری فارس،‌ انجمن علمی رادیولوژی ایران در بیانیه‌ای اعلام کرد: انجمن علمی رادیولوژی ایران به عنوان متولی امور تشخیصی بیماران، اثرات واقعی تحریم‌های موجود را بر جان بیماران  جدی می‌داند و بر خلاف گفته مسئولان آمریکایی که اعلام می‌کنند ادامه تحریم ها با آسیب زدن به روند تشخیصی بیماران موجب تهدید جانی بیماران خواهد شد.

با اعمال تحریم ها  نه تنها  تهیه دستگاههای تشخیصی پزشکی نا ممکن شده است  بلکه دسترسی به قطعات یدکی جهت ادامه فعالیت دستگاههای موجود نیز سخت و بعضا غیر ممکن شده است.اکثر حوزه های علمی پزشکی برای تشخیص و حتی درمان بیماران نیاز به بهره گیری مستمر از دستگاه‌های تشخیصی رادیولوژی  هستند و هر گونه اختلال در تهیه دستگاه‌ها و قطعات آنها تهدید جدی برای جان بیماران است.

مسئولان آمریکایی ادعا می‌کنند که این تحریم‌ها علیه مردم ایران نیست و آسیبی متوجه مردم نمی‌شود این در حالی است که مردم عادی و بیماران بیشترین صدمه را از این تحریم ها متحمل می‌شوند.

این تحریم‌ها با توصیفات فوق اقدامی غیر انسانی و مغایر با مبانی حقوق بشر است لذا از همه مجامع علمی و نهاد های بین المللی درخواست داریم  تا برای جلوگیری از تبعات بیشتر این تحریم ها از تمام ظرفیت و توان خود برای توقف آنها استفاده کنند.

انجمن رادیولوژی ایران به مردم عزیز ایران این قول را می‌دهد که در کنار تمهیدات وزارت محترم بهداشت و سازمان نظام پزشکی از تمام توان تخصصی جامعه متخصصان رادیولوژی برای کاهش اثرات این تحریم های غیر انسانی استفاده خواهد کرد.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *