توصیه‌های سیاستی دانشگاه علامه به دستگاه‌های اجرایی کشور

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس، مأموریت پژوهشی کلان دانشگاه علامه طباطبائی (۱۳۹۷-۱۴۰۰) «شناسایی و پاسخگویی به مسائل و نیازهای جامعه و کشور بر مبنای پایداری توسعه ملی با رویکرد میان رشته‌ای» تعیین شده است.

این دانشگاه می‌تواند نقش مهم و تأثیرگذاری در حل معضلات جامعه، صنعت و سازمان‌های اجرایی کشور داشته باشد، از این رو «تولید دانش متناسب با نیازهای جامعه و کاربردی کردن علوم انسانی و اجتماعی» را در دستور کار خود قرار داده است.

در این راستا، نشست‌های کمک دانشگاه به حل مشکلات کشور در دانشگاه علامه طباطبائی با هدف «ارائه اندیشه‌ها و راهکارهای عملی در خصوص رفع مشکلات بخش‌های مختلف اجرایی کشور» از سوی صاحب‌نظران دانشگاهی دانشگاه علامه طباطبائی برگزار می‌شوند. 

این نشست‌ها با حضور اساتید و پژوهشگران دانشگاه علامه طباطبائی یا سایر دانشگاه‌ها و مسئولان دستگاه‌های اجرایی کشور تشکیل می‌شوند و به بحث در رابطه با یکی از مشکلات کشور و ارائه راهکار برای حل آنها پرداخته می‌شود.

پس از آن، دانشگاه با ارائه توصیه‌های سیاستی به دستگاه‌های اجرایی مربوطه، با ارائه نسخه‌ای برای حل مشکل شناسایی شده به یاری نهادهای اجرایی می‌پردازد. 

کتاب «توصیه‌های سیاستی دانشگاه علامه طباطبائی به دستگاه‌های اجرایی کشور» بخشی از مجموعه توصیه‌های سیاستی ارائه شده به دستگاه‌های اجرایی است.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *