۱۰۰ سالن سینمایی دانشگاه آزاد از امروز در خدمت انقلاب اسلامی برای اکران فیلم‌های ارزشی

حجت‌الاسلام ابراهیم کلانتری معاون فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس، گفت: ساعت ۱۰ صبح امروز در اقدامی کم سابقه به همت این معاونت به صورت نمادین سالن‌های آمفی‌تئاتر واحدهای منتخب دانشگاه آزاد اسلامی در ۱۰ استان کشور تبدیل به مراکز پخش فیلم‌های سینمایی جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی شده است.

وی تصریح کرد: تعداد زیادی از واحدهای دانشگاه آزاد انقلاب اسلامی حتی در برخی مناطق محروم و نزدیک به مرزهای جغرافیایی جمهوری اسلامی دارای سالن‌های آمفی‌تئاتر با کیفیت و استاندارد است که قابلیت فنی لازم برای تبدیل شدن به سینما را دارد و حتی در برخی شهرستان‌ها که این دانشگاه دارای امکانات مناسب فرهنگی است یک سالن سینما هم وجود ندارد.

معاون فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: از منظر رهبر معظم انقلاب اسلامی سینما، هنری انسان‌ساز، ابزاری راهبردی و حتی کلید پیشرفت کشور است ضمن اینکه ایشان معتقدند که عنصر سینما و هنر برتر می‌تواند دروازه طلایی صدور فرهنگ و معارف انقلاب اسلامی باشد.

کلانتری خاطرنشان کرد: با وجود منابع معرفتی چون قرآن کریم و مکتب اهل‌بیت و ۴۰ سال سابقه مجاهدت انقلاب اسلامی ما برای خلق آثار برتر فرهنگی و هنری و سینمایی هیچ کمبود و خلاء محتوایی نداریم اما در فیلم و سینما همچون بسیاری از آثار مکتوب مشکل عرضه داریم.

وی گفت: در اداره کل فرهنگی اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی و زیر نظر کمیسیون تخصصی فرهنگی و اجتماعی شورای اکران فیلم تشکیل شده و امیدواریم بتوانیم با این اقدام خدمتی کوچک به عرصه هنر متعهد انقلابی انجام دهیم.

معاون فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی تصریح کرد: اینجانب به عنوان معلمی که سالها با نسل جوان دانشگاهی مرتبط بوده‌ام معتقدم که ذائقه نسل جدید تمایل دارد تا حقایق را با چشم خود ببیند و دانشگاه آزاد اسلامی به دنبال آن است که با فعال کردن و باز کردن درب‌های سالن اجتماعات و آمفی‌تئاتر واحدهای سراسر کشور به روی سینمای مستند، سینمای حقیقت و سینمای معناگرای انقلاب اسلامی و با مدد از مؤسسات فرهنگی و انقلابی چون اوج و عمار، ذهن و قلب دانشجویان را با حقایق انقلاب اسلامی و حقایق دین و معارف آشنا کند.

حجت‌الاسلام کلانتری در ادامه گفت‌وگو با خبرگزاری فارس افزود: در شرایط فعلی که دشمنان فکر و اندیشه نسل جوان را هدف قرار داده‌اند دانشگاه آزاد اسلامی می‌کوشد با نمایش فیلم‌های ارزشی و انقلاب اندیشه و به دنبال آن شکل‌گیری عمل صالح و عمل انقلابی در جامعه اهداف جمهوری اسلامی ایران را پیگیری کند.

کلانتری خاطرنشان کرد: به همان اندازه که موشک برای دفاع و حراست از مرزهای جغرافیایی امروز مورد نیاز است شکل‌گیری جبهه فرهنگی و هنری انقلاب اسلامی برای صیانت از مرزهای اعتقادی جمهوری اسلامی ایران و مقابله با تهاجم فرهنگی غرب باید مورد اهتمام جدی قرار گیرد.

معاون فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی خاطرنشان کرد: با ابزار هنر معتقد می‌توانیم پاسخگوی نیازهایی جوانان درون نظام و جان‌های تشنه معارف انقلاب اسلامی در بیرون از مرزهای جغرافیایی کشور باشیم و به شدت امروز خط‌شکنی هنر انقلابی بیش از هر زمان دیگری نیازمند است.

حجت‌الاسلام کلانتری ضمن تبریک به جامعه فرهنگی و هنری به خاطر این رویداد مهم گفت: امروز سینمای ایران از نظر فرم و محتوا جزء ۱۰ سینمای برتر جهان است و از همه مؤسساتی که در حوزه شوق و نشاط معنوی، تحکیم بنیان خانواده، امیدبخشی به جامعه، تحکیم بنیان‌ها و هویت اجتماعی، اخلاق‌مداری، انقلابی‌گری، دین‌باوری، ایثار و جهاد فی‌سبیل‌الله که دارای آثار سینمایی و مستند هستند دعوت به همکاری و همدلی بابت اکران فیلم در دانشگاه آزاد اسلامی می‌کنم.

حجت‌الاسلام کلانتری خاطرنشان کرد: در سند چشم‌انداز فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی که در سال ۱۳۹۶ با هدایت آقای ولایتی رئیس هیأت مؤسس و هیأت امنا تدوین و منتشر شد به موضوع نخبه پروری و کادر پروری در حوزه فرهنگی به صورت جدی پرداخته شده است.

وی در توضیح این موضوع گفت: اگر به جوانان دانشجو و جوانان مؤمن انقلابی عرصه و میدان داده شوند آنها می‌توانند پیام انقلاب اسلامی را به گوش جهانیان با استفاده از سینما و فرهنگ برسانند.

معاون فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی در پایان گفت: به زودی کار آموزش‌های حرفه‌ای معرفتی و هنری با موضوع فیلم و فیلمنامه نویسی و سپس برگزاری جشنواره ملی تولید فیلم کوتاه برای پاسخگویی و کشف استعدادهای دانشجویی، جشنواره فیلم ۱۰۰ ثانیه موبایلی با رویکرد ارزش‌های دینی، انقلابی و ملی توسط این معاونت اعلام و انجام خواهد شد و امیدواریم این خدمت فرهنگی با نمایش فیلم ارزشی تنگه ابوقریب از امروز آغاز شود و گامی رو به جلو برای انجام وظیفه نسبت به هنر انقلابی باشد.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *