باید ورزش به بدنه دانشگاه راه یابد

سیدمصطفی هاشمی‌‌طبا رئیس اسبق کمیته ملی المپیک جمهوری اسلامی ایران در گفت‌وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس درباره وضعیت ورزش دانشگاه‌ها و آموزش عالی گفت: از ورزش دانشگاهی در ایران راضی نیستم چرا که توقع‌بیش از این اقدامات و حرف‌ها است.

وی افزود:‌ همه دانشگاه‌ها باید ورزش دانشجویی را به اوج برسانند. 

رئیس اسبق کمیته ملی المپیک جمهوری اسلامی ایران درباره میزان رضایتش از ورزش دانشگاهی گفت: دانشجویان باید هر روز ورزش کرده و توانایی خود را به اوج برسانند و در مسابقات مختلف ورزشی هم شرکت کنند. ضمن اینکه وقتی ورزشکار به دانشگاه برای دانشجو شدن می‌آید ما نمی‌توانیم این موضوع را توسعه ورزش دانشگاهی بنامیم.

هاشمی‌طبا گفت: امکانات ورزشی موجود در دانشگاه‌ها رضایت‌بخش نیست و حتی معتقدم که امکانات ورزشی باید نزدیک کلاس‌های درس باشد. 

این معاون اسبق رئیس جمهور و رئیس سازمان تربیت‌بدنی افزود: نه از ورزش مدارس راضی هستم و نه از ورزش دانشگاه‌ها.

وی با اشاره به اظهارات مسئولین وزارت علوم و مدیران دانشگاهی مبنی بر حضور ۱۰۰ هزار ورزشکار حرفه‌ای در آموزش عالی کشور گفت: ارائه این آمار به هیچ وجه مهم نیست چرا که آنچه مهم است آن است که همه دانشجویان در حد حرفه‌ای ورزش کنند وگرنه اینکه قهرمان ورزشی در دانشگاه حضور داشته باشد و برایش مقامی کسب کند موضوع مهمی نیست.

هاشمی‌طبا در پایان افزود: بهتر است ورزش به صورت کامل به بدنه دانشگاهی ورود پیدا کند و نباید با راه رفتن بگوییم که تعداد ورزشکاران دانشجو در کشور افزایش پیدا کرده بلکه ورزش دانشگاهی یعنی به اوج رسیدن قدرت جسمی و روحی یک دانشجو.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *