راه‌اندازی مرکز طرح‌های کلان دانشگاه آزاد از مهرماه/ حرکت به سمت مهارت در کارآفرینی

علیرضا رهایی معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس، با اشاره به تحول در فضای آموزشی و اقدامات دانشگاه آزاد برای ارتقای کیفی آموزش، گفت: دانشگاه آزاد اسلامی در یکسال گذشته با تدوین یک برنامه‌ریزی منسجم در راستای ارتقای کیفیت آموزشی همتراز با بزرگترین دانشگاه‌های ملی و بین‌المللی در حرکت است. 

وی افزود: برنامه‌های کاردانی و کارشناسی را در مسیر مهارتی شدن و کاربردی شدن متحول می‌کنیم و با ساماندهی‌ای که در ارتباط با اعضای هیأت علمی و جذب اساتید خلاق انجام شده، در تلاش هستیم تا توانایی دانش‌آموختگان را برای حضور در فضای اشتغال، صنعت و خدمات بیشتر کنیم. 

رهایی اظهار داشت: تحولات در راستای مهارتی شدن و کاربردی شدن رشته‌ها صورت می‌گیرد.

وی گفت: سرمایه‌گذاری گسترده‌ای در رابطه با تأمین تجهیزات آزمایشگاهی برای دوره‌های کارشناسی و تحصیلات تکمیلی داشته‌ایم به طوری که بنا به گفته بسیاری از صاحب‌نظران، تجهیزات موجود دانشگاه آزاد نسبت به بسیاری از آزمایشگاه‌های کشور بی‌نظیر است. 

وی در ادامه از راه‌اندازی یک مرکز طرح‌های کلان خبر داد و گفت: این مرکز با همکاری دستگاه‌های اجرایی و واحدهای دانشگاه آزاد سعی می‌کند تا بتواند طرح‌های کلان مورد نیاز کشور را سازماندهی کرده و از مشارکت مجموعه واحدهای دانشگاهی برای انجام طرح‌های کلان استفاده کند که خوشبختانه با راه‌اندازی این مرکز، دانشجوهای دوره تحصیلات تکمیلی می‌توانند در مسیر اجرای طرح‌های کلان، پایان‌نامه‌ها و رساله‌های خود را هم انجام دهند. 

به گفته وی، اساسنامه این مرکز مصوب شده و امیدواریم از مهرماه فعالیتش آغاز شود. 

رهایی گفت:‌دانشگاه یکسری مراکز و کارگاه‌های بزرگ دامپروری کشاورزی و صنعتی دارد که خدمات مربوط به تولید بذر و توسعه دام را انجام می‌دهد، تا در بخش‌های خدماتی و صنعتی و کشاورزی زمینه برای فعالیت دانشجویان این رشته‌ها فراهم شود. 

رهایی گفت: ما امیدواریم با این اقدامات، دانش‌آموختگان دانشگاه آزاد در داخل و خارج از کشور به لحاظ آموزش‌های کاربردی بتوانند در فضای اشتغال فعالیت خوبی داشته باشند. 

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *