سلامت کبد و تأثیر آن در ابتلا به آلزایمر

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس،  محققان آمریکایی در یک بررسی جدید به عامل موثر دیگری در خطر ابتلا به آلزایمر یعنی سلامت کبد دست پیدا کردند. 

براساس داده‌هایی که در سایت «medicalnewstoday» منتشر شده است، محققان دریافتند، خطر ابتلا به بیماری آلزایمر با کاهش سطح پلاسمالوژن‌ها، نوعی فسفولیپید تولید شده در کبد، مرتبط است که نقش کلیدی در حفظ سلامت سلول‌های مغز بازی می‌کنند.

محققان تأکید می‌کنند، پلاسمالوژن‌ها از کبد و از طریق خون به مغز و دیگر نقاط بدن منتقل می‌شوند که سطح این فسفولیپیدها با انجام آزمایش‌های ویژه‌ای اندازه گیری می‌شود.

محققان آمریکایی در این بررسی به دنبال آن بودند تا مشخص شود آیا کاهش سطح پلاسمالوژن با افزایش خطر ابتلا به نارسایی‌های شناختی از جمله آلزایمر و اختلال شناختی خفیف مرتبط است.

همچنین این بررسی‌ها نشان داد،  پایین بودن سطح  پلاسمالوژن‌ها با افزایش میزان پروتئین تائو که مشخصه بارز بیماری آلزایمر است ارتباط دارد.

محقق ارشد این مطالعه می‌گوید: یافته‌های به دست آمده از این پژوهش امید به افزایش راه‌های پیشگیری و درمان بیماری آلزایمر را ایجاد می‌کند.

آلزایمر را اولین بار روانپزشک آلمانی به نام «آلویز آلزایمر» در سال ۱۹۰۶ میلادی معرفی کرد.

غالباً این بیماری در افراد بالای ۶۵ سال بروز پیدا می‌کند؛ گر چه آلزایمر زودرس (با شیوع کمتر) ممکن است زودتر از این سن رخ دهد.

در سال ۲۰۰۶ میلادی ۲۶ میلیون و ششصد هزار نفر در جهان به این بیماری مبتلا بودند و پیش‌بینی می‌شود که در سال ۲۰۵۰ میلادی از هر ۸۵ نفر یک مبتلا به آلزایمر وجود داشته باشد. 

پنج درصد از جمعیت ۶۵ ساله و بالاتر به بیماری آلزایمر متوسط تا شدید مبتلا هستند و این در حالیست که ۱۰ تا ۱۵ درصد سالمندان در همین گروه سنی از بیماری آلزایمر خفیف رنج می‌برند.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *