ایده‌های ارزش آفرین و نوآورانه معدن و صنایع معدنی حمایت می‎‌شود

به گزارش گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس، حمایت از ایده‌های نوآورانه راهی برای حرکت در مسیر پیشرفت کشور است، حرکت در مسیری که با برگزاری جشنواره‌هایی در حوزه‌های مختلف می توان تحقق آن را لمس کرد.

در این راستا حمایت ستاد توسعه مواد و ساخت پیشرفته معاونت علمی حمایت از جشنواره ایده‌های ارزش آفرین معدن و صنایع معدنی (اینوماین) را انجام می‌دهد. 

رویدادی که با هدف شناسایی نوآوران فناور بخش معدن و صنایع معدنی، فرصت‌سازی برای صاحبان ایده‌های معدنی و صنایع معدنی، تجاری‌سازی اید‌ه‌های برتر، حل مسائل ملی مبتنی بر اندیشه ایرانی، جلب و هدایت سرمایه‌گذاری، همگرایی صاحبان صنعت و پژوهشگران فناور و توسعه فضای تعامل، همفکری و خلاقیت برگزار می‌شود.

این جشنواره با حمایت ستاد توسعه مواد و ساخت پیشرفته معاونت علمی، سازمان توسعه و نوسازی معدن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو ) و دانشگاه تهران در روزهای  ۲۳ و ۲۴ تیر ماه سال جاری برگزار می‌شود.

این رویداد تخصصی برای حمایت از ایده‌های نوآورانه معدن و صنایع معدنی است و توسط موسسه پژوهشی و آموزشی یونیدرو برگزار می شود . علاقه مندان برای شرکت در این رویداد تا ۱۸ تیرماه فرصت دارند طرح های خود را به دبیرخانه ارسال کنند.

همچنین فناوری‌های نوین اکتشاف، استخراج، فرآوری و صنایع معدنی با تاکید بر فاوا، نانو و بایو، مدیریت انرژی و آب در معدن و صنایع معدنی، ایمنی، بهداشت و محیط‌زیست در معدن و صنایع معدنی، محصولات نوین و کاربردهای جدید مواد معدنی، مدیریت پسماند و باطله معدن و صنایع معدنی و خدمات پشتیبان زنجیره معدن و صنایع معدنی محورهای این رویداد است. ایده‌هایی که در این فراخوان ثبت‌نام کردند، بعد از طی یک مرحله داوری، فرصت عملیاتی شدن به‌دست می‌آورند که این کار با پشتیبانی شتاب‌دهنده‌ها و مراکز سرمایه‌گذار انجام می‌شود.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *