نشست بررسی «طرح کارآفرینی دانشجویان» هفته آینده برگزار می‌شود

محمدعلی زارع چاهوکی، عضو هیأت علمی دانشگاه تهران در گفت‌وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس، با اعلام این خبر که به زودی طرح تدوین‌شده در زمینه کارآفرینی دانشجویان مورد بحث و تبادل‌نظر قرار می‌گیرد، اظهار داشت: هفته آینده با حضور فعالان علم و فناوری دانشگاه و همچنین دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران این طرح مورد بررسی قرار می گیرد. 

وی افزود: هفته آتی چارچوب اجرایی موضوعات کارآفرینی و نحوه حمایت از فعالیت دانشجویان در این زمینه معلوم می‌شود و مطابق آن، کسب و کارها مورد حمایت قرار خواهند گرفت. 

مدیرکل فرهنگی دانشگاه تهران با اشاره به اینکه طرح کارورزی دانشجویان در کنار کارآفرینی در دستورکار قرار گرفته است، گفت: پیش از این دانشکده‌ها به صورت موردی کارورزی و تغییر کارآفرینی را پیگیری می‌کردند، اما با تصویب این طرح در تمام سطوح دانشگاهی از جمله فنی و مهندسی، علوم پایه و کشاورزی و محیط زیست پیگیری خواهد شد. 

زارع چاهوکی تأکید کرد: در این باره با بخش خصوصی وارد مذاکره شدیم تا از ظرفیت‌های این بخش استفاده کنیم؛ همچنین با هماهنگی معاونت آموزشی دانشگاه طرح‌های دیگری در این زمینه پیگیری می‌شود. 

وی درباره مطالبات تشکل‌های دانشجویی و فرهنگی، از مسئولان دانشگاه تهران به خبرنگار فارس، گفت:‌تشکل‌های دانشجویی براساس نوع فعالیت، طرح‌ها و پیشنهادات مختلفی دارند که در این زمینه کانون‌های فرهنگی هنری تقاضای تقویت پروژه‌های این حوزه و نشریات نیز تقاضای افزایش چاپ دارند. 

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *