اختراع فرستنده جدید بی سیم هکرها را ناکام می کند

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از انگجت،محققان دانشگاه ام آی تی راه جدیدی برای مقابله با هکرهای شبکه های بی سیم ابداع کرده اند. آنها بدین منظور یک گیرنده جدید تولید کرده اند.

این گیرنده قادر به انتقال داده ها با سرعت زیاد در بین فرکانس های رادیویی متفاوت است. سرعت انتقال داده ها در این روش تابدان حد بالاست که هکرها فرصت سرقت آنها را پیدا نمی کنند.

در این روش برای انتقال هر بسته از داده ها از یک مجرای رادیویی متفاوت که به طور تصادفی انتخاب شده، استفاده می شود. هر یک از این بسته ها حاوی هزاران بیت هستند و تعدادی بسته بزرگ نیز در این مجموعه برای ردگم کردن و فریب دادن هکرها گنجانده می شود.

هر کدام از بیت های این مجموعه در هر میکروثانیه بین ۸۰ مجرای فرکانسی مختلف جابجا می شوند و این سرعت بالای انتقال فرصت هرگونه ابتکار عمل را از هکرها سلب می کند. قرار است بعد از بررسی های نهایی بر روی این گیرنده ها استفاده عملیاتی از آنها در آینده آغاز شود.

این گیرنده ها قرار است بر روی پهپادها و خودروهای خودران نصب شوند تا سرقت اطلاعات توسط هکرها از آنها ناممکن شوند. باید توجه داشت که هک کردن خودروهای خودران بسیار خطرناک بوده و می تواند به قیمت جان شرنشینان آنها تمام شود.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *