ورزشی که به طول عمر شما کمک می‌کند

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس، در طول یک مطالعه جدید محققان یافتند که نوع خاصی از ورزش به نام «تمرینات اینتروال با شدت بالا» ممکن است تغییرات مرتبط با سن را در سلول‌های فرد بهبود بخشد.

براساس گزارش «تایم»، در این مطالعه دانشمندان شاخص توده بدنی و حساسیت به انسولین را در دو گروه از افراد سالمند و جوان اندازه‌گیری کردند، سپس این افراد را در سه گروه قرار دادند تا ورزش‌های مختلفی انجام دهند.

یک گروه تمرینات اینتروال، گروه دیگر تمرینات مقاومتی با بلند کردن وزنه و گروه سوم یک ورزش ترکیبی را انجام دادند.

در پایان این تحقیقات محققان مجددا اندازه‌گیری‌ها را انجام دادند و یافتند که تمام ورزش‌ها سطح آمادگی افراد را بهبود بخشیده و حساسیت انسولین آنها را نیز افزایش داده است.

تمرین استقامتی یکی از بهترین نوع ورزش‌ها برای افزایش حجم ماهیچه‌ بود اما تمرینات اینتروال ظرفیت هوازی را در میان زنان و مردان افزایش داد.

براساس این گزارش، تمرینات اینتروال برای سلول‌های افراد بیشتر مفید بود. محققان متوجه شدند که این ورزش کاهش سن میتوکندری (نیروگاه‌های سلولی که وظیفه تولید انرژی برای سلول‌ها را برعهده دارد) را بهبود می‌بخشد.

همچنین به نظر می‌رسد این تمرینات تولید پروتئین‌ها در سلول که برای عملکرد طبیعی بدن مهم هستند را افزایش می‌دهد. روند تولید پروتئین‌ها در سلول به طور طبیعی با افزایش سن کاهش می‌یابد.

گفتنی است؛ این نتایج یک بینشی راجع به اینکه چگونه ورزش می‌تواند سلامتی افراد (حتی افراد مسن‌تر) را بهبود بخشد، به ما می‌دهد.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *