غربگرایان برای تحقق اهداف امریکا در کشور زمینه‌سازی می‌کنند/ در برجام به حق خود نرسیدیم

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، علی باقری معاون پیشین دبیر شورای عالی امنیت ملی پیش از مراسم اکران مستند «فروشنده ۲» که توسط بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق (ع) برگزار شد، در جمع دانشجویان گفت: ملت ایران برای دستیابی به فناوری هسته‌ای هزینه‌های فراوانی پرداخت کرده و تلاش ها و مجاهدت های فراوانی صورت گرفته و از همه مهم‌تر ملت ایران در این راه خون داده است و این امر موجب شده تا موضوع فناوری هسته‌ای پیش و بیش از آن که جنبه علمی برای ملت ما داشته باشد، به نماد عزت، افتخار، جهاد و شهادت تبدیل شده است.

وی ادامه داد: ایران جزو معدود کشورهای منطقه است که هیچگاه تحت استعمار قرار نگرفته است. از این-رو “استقلال” نه تنها مفهوم بنیادین گفتمان انقلاب اسلامی است، بلکه جزء غیرقابل انفکاک فرهنگ ملی ما است. بر همین اساس هم بود که محوری‌ترین و غربگرایان استقلال را قبول ندارند و این مفهوم را مربوط به دهه۶۰ میلادی در کشورهای آفریقایی تحت استعمار اروپا می دانند. از نظر غربگرایان استقلال-خواهی به معنای انزواطلبی است.

معاون پیشین دبیر شورای عالی امنیت ملی افزود: تفکری که استقلال را قبول ندارد، هیچگاه مفهوم “حق” و استیفای حق را درک نمی‌کند، بلکه قایل به “سهم” و گدایی سهم از قدرت‌های بزرگ است. 

وی گفت: حق آن چیزی است که متعلق به ما است، ولی سهم آن چیزی است که دشمن و بیگانه برای ما در نظر می-گیرد که ما نقش تأثیرگذاری در تعیین کم و کیف نداریم. تفکر انقلابی به دنبال استیفای حق بر اساس توانمندی‌های ملی و تفکر غیر انقلابی به دنبال گدایی سهم از دشمنان و بیگانگان است!

باقری ادامه داد: از همین رو است که هر چه رهبری بر اتکا به توانمندی داخلی تأکید می‌کنند، غربگرایان بر سازش با امریکا و قدرت‌های غربی اصرار دارند، چون غربگرایان قدرت استفای حق را ندارند و بدون سازش با امریکا نیز خبری از سهم نخواهد بود.

وی افزود: وقتی با راننده یک آژانس برای مسیری مبلغ ۱۰ هزار تومان را طی می کنید و هنگام رسیدن به مقصد ۹۰۰۰ تومان پرداخت کنید، راننده آژانس به دنبال احقاق #حق خود بر خواهد آمد! اما هنگامی که شما به گدایی ۵۰۰۰ تومان بدهید او از شما تشکر می کند اگر ۱۰ هزار تومان هم بدهید در واکنش او تغییری رخ نخواهد داد چون او حقی برای خود قایل نیست، بلکه به دنبال دریافت سهم خود است!

معاون پیشین شورای عالی امنیت ملی ادامه داد: تفاوت جریان انقلابی با غیر انقلابی در همین بخش است که یکی به دنبال استیفای حق است، دیگری به دنبال دریافت و گدایی سهم!

باقری تصریح کرد: غربگرایان می‌گویند نمی‌توانیم احقاق حق کنیم، چون استیفای حق هزینه دارد و به ناچار باید در پی دریافت سهم خود باشیم! غربگرایان می‌گویند استیفای حق فقط به درد مباحث دانشگاهی می‌خورد این حرف شاید از لحاظ تئوری درست باشد، اما از لحاظ عملی خیر!

وی تاکید کرد: در عمل دیدیم در مذاکرات هسته ای که به برجام منتهی شد نه به حق خود رسیدیم نه توانستیم حتی سهم تعیین شده در متن توافق را دریافت کنیم! چون امروز همه اذعان دارند که امریکا بدعهد است و ناقض برجام است.

معاون پیشین شورای عالی امنیت ملی گفت: معنای این اعتراف آن است که نه تنها از حقوق هسته‌ای خود به خیال دریافت سهم از بیگانگان صرفنظر کردیم، بلکه امریکا حاضر نشد سهمی را خود در متن برجام برای ما قایل شده بود، به ما بدهد. بدعهدی امریکا یعنی امریکا سهم ما را هم نمی-دهد!

باقری اظهار داشت: امروز غربگرایان به بسیاری از اشکال‌های برجام معترفند، اما تصریح می‌کنند که برای حصول توافق چاره ای جز این نبود! غربگرایان که دنبال دریافت سهم از بیگانه هستند توافق را هدف خود می‌دانند، در حالی که جریان انقلابی که در پی استیفای حق هستند، حصول نتیجه را هدف خود می دانند که ممکن است این نتیجه از طریق مذاکره و توافق حاصل شود، ولی مهم توافق نیست، نتیجه است.

وی افزود: امروزه آمریکا از سهمی که در برجام به ما داده راضی نیست و فراتر از آن به دنبال پایمال کردن حق موشکی است!

باقری اضافه کرد: غربگرایان نیز که به دنبال دریافت سهم هستند، برای تحقق اهداف امریکا در کشور زمینه‌سازی می‌کنند و توجیه‌گر مذاکرات موشکی شده‌اند. مذاکرات موشکی اولین بار نه از سوی آمریکایی‌ها بلکه از سوی غربگرایان داخلی مطرح شد! نتیجه تفکری که حق ملت را باور ندارد و به دنبال سهم‌خواهی است همین است!

وی ادامه داد: حضرت آقا به طور صریح فرمودند که در حوزه موشکی بحث نمی کنیم اما غربگرایان با عادی-سازی مذاکرات موشکی به دنبال غیرت‌زدایی ملی‌سیاسی هستند!

باقری افزود: آنچه که غربگرایان در رسانه-ها برای توجیه مذاکرات موشکی مطرح می-کنند، در واقع مذاکرات موشکی نیست، بلکه تسلیم موشکی است! غربگرایان با ترویج مذاکرات موشکی می‌خواهند گزینه جنگ را روی میز رئیس جمهور دیوانه-ی امریکا قرار دهند و ملت ایران را در مقابل یک کابوی دیوانه خلع سلاح نمایند!

وی تاکید کرد: در طول ۴ دهه گذشته گزینه جنگ نه با مذاکره و دیپلماسی، بلکه با مجاهدت، رشادت و شهادت جوانان ایرانی از روی میز روسای جمهور امریکا به زیر آمده است، اما غربگرایان می‌خواهند، برتری ملت ایران را به سلطه امریکا تبدیل کنند.

باقری ادامه داد: نا‌‌‌امید نیستم و نباید نا‌امید باشیم اما تهدیدهای دشمن و شیطنت‌های عوامل او در داخل جدی است! امروز پوپولیست‌های سیاسی با لمپن‌های رسانه‌ای در یک ائتلاف شیطانی قصد دارند تا پیروزی-ها و موفقیت‌های ۴۰ سال گذشته را بر باد دهند و کشور را تسلیم دشمن کنند.

معاون پیشین شورای عالی امنیت ملی گفت: البته زهی خیال باطل! غربگرایان نخواهند توانست ملت ایران را به دوران قاجار و پهلوی برگردانند. ما ملتی بودیم که هرگاه مشکلات غیر قابل توصیف بوده، نه تنها آن مشکلات را رد کردیم بلکه سربلند از آن ها بیرون آمدیم!

باقری اظهار داشت: امروز وظیفه دانشجویان انقلابی است که با استدلال و منطق، جلوی یاوه‌گویی‌های پوپولیست‌های سیاسی و لمپن‌های رسانه‌ای غربگرا را بگیرند و نگذارند که آنها داشته‌های ۴ دهه گذشته این ملت مظلوم را به تاراج گذارند.

وی گفت: یکی از جلوه‌های عینی آتش به اختیار این است که دانشجویان انقلابی با برگزاری میزگرد، کرسی‌های آزاداندیشی، انتشار مقاله‌های علمی و مانند اینها جلوی تهاجم پوپولیست‌های سیاسی و لمپن‌های رسانه‌ای به مرزهای عزت و غیرت ملت ایران را بگیرند و ثابت کنند که غربگرایان نه تنها بویی از انقلاب نبرده‌اند که حتی عِرق ملی هم ندارند. در این مسیر نباید منتظر ماند، چرا که رهبری تکلیف را روشن کرده و فرمودند در موضوع دفاعی با هیچ کس صحبت هم نمی‌کنیم.

وی افزود: برادران دانشجو! همانطور که شهید فهمیده اما و اگر نکرد و با هرچه در توان داشت در مقابل دشمن ایستاد، شما نیز امروز باید با تمام توان و علم و دانش خود به صحنه بیایید و جلوی لجن‌پراکنی لمپن‌های رسانه‌ای غربگرا را بگیرد. شهید فهمیده نماد تمام عیار مفهوم آتش به اختیار است.

باقری افزود: او فقط این فرمان را از امام دریافت کرده بود که باید در مقابل دشمن ایستادگی کرد و از این-رو در تحقق فرمان رهبری لحظه‌ای به خود تردید نداد و با هر چه داشت در مقابل دشمن ایستاد و برای همین هم نماد آتش به اختیار شد.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *