«جایزه بین‌المللی شهید چمران» در سالروز ولادت شهید چمران رونمایی می‌شود

به گزارش خبرنگار حوزه دانشگاه خبرگزاری فارس، علی قجری مدیر روابط عمومی سازمان بسیج اساتید کشور از رونمایی «جایزه بین‌المللی شهید چمران» در قالب جشنواره علمی-پژوهشی دوسالانه شهیدچمران در زادروز میلاد شهید چمران خبر داد.

وی افزود: به منظور پاسداشت مقام شهدای جهاد علمی و در سالروز ولادت شهید دکتر مصطفی چمران، که پیشقراول جهاد مقدس علمی و اسوه استادان متعهد و مومن به شمار می‌آید، سازمان بسیج اساتید کشور از «جایزه بین‌المللی شهید چمران» را رونمایی می‌‌کند.

وی افزود: با توجه به جایگاه رفیع و بی‌بدیل علم در اقتدار کشور و رفع نیازهای جامعه، با عنایت به رسالت سازمان بسیج اساتید در کمک به انجام تحقیقات مورد نیاز کشور و حل معضلات جامعه، ترغیب و تشویق جامعه علمی و نخبگانی کشور بدین سو و نیز حمایت از آثار علمی نوآورانه و مبتکرانه اساتید دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی کشور که رویکردی بومی، نوآورانه و نظریه‌پردازانه در جهت رفع نیازهای جامعه و جهان اسلام دارند، جشنواره دوسالانه بین‌المللی شهید چمران طراحی و برگزار می شود.

مدیر روابط عمومی بسیج اساتید با تأکید بر اهمیت و جایگاه علمی این جشنواره بین المللی خاطرنشان کرد: اساتید برگزیده در این جشنواره بین المللی که در تاریخ ۳۱خرداد در سالروز شهادت شهید چمران و روز بسیج اساتید برگزار می شود، به جایزه و «نشان علمی شهید چمران» مفتخر می‌گردند.

قجری با تشریح ابعاد علمی و اجرایی جشنواره بین‌المللی شهیدچمران گفت: آن دسته از آثار علمی نوآورانه و مبتکرانه در قالب کتاب، رساله و پایان‌نامه، اختراعات ثبت شده و طرح‌های پژوهشی منتج به محصول یا حل یک معضل جامعه در چهار زمینه اصلی «علوم انسانی و هنر»، «علوم پایه و کاربردی»، «فنی و مهندسی» و «علوم طبیعی و پزشکی» در این جشنواره پذیرش و مورد داوری قرار خواهند گرفت.

وی با تأکید بر این افزود: جشنواره در حوزه‌های مختلف علمی از جمله پژوهش‌های بنیادی، کاربردی، توسعه‌ای، اختراع و نوآوری و نیز تحقیقات معطوف به حل معضلات جامعه و جهان اسلام فعالیت می‌نماید.

مدیر روابط عمومی بسیج اساتید با اشاره به دستاوردهای این جشنواره اظهار کرد: یکی از دستاوردهای این جشنواره علمی بین‌المللی برای شرکت کنندگان و برگزیدگان آن، بسترسازی و ایجاد امکانات لازم جهت نشر رساله‌ها و پایان‌نامه‌های برتر خواهد بود. اقداماتی از قبیل چاپ کتاب، انتشار مقاله و ارایه آثار پژوهشی در قالب جلسات کرسی نقد در دانشگاه‌های کشور، از نتایج شرکت در این جشنواره بین‌المللی است.

قجری در پایان خاطرنشان کرد: دبیرخانه جشنواره بین‌المللی شهید چمران در سازمان مرکزی بسیج اساتید کشور مستقر بوده و تمام امور علمی و اجرایی جشنواره توسط این دبیرخانه که زیر نظر دبیر جشنواره است، پیگیری خواهد شد.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *