آیا مدیران گروه‌های آموزشی دانشگاه تهران حتما باید اصلاح‌طلب باشند؟

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، سوم بهمن ماه از تلاش همه جانبه رئیس دانشگاه تهران برای ابقای الهه کولایی استاد اصلاح‌طلب در سمت مدیر گروه مطالعات منطقه‌ای دانشگاه تهران خبر دادیم و روز گذشته هم در گزارشی با تیتر «کودتا در گروه مطالعات منطقه‌ای دانشگاه تهران/ نیلی احمدآبادی دموکراسی را ملغی کرد» از این موضوع گفتیم که نیلی احمدآبادی بدون توجه به نظرسنجی اساتید، برای الهه کولایی حکم زد و او را برای یک دوره دیگر ابقا کرد.

بیشتر بخوانید:

تلاش برای ابقای استاد اصلاح‌طلب در سمت مدیر گروه مطالعات منطقه‌ای دانشگاه تهران

بنابراین گزارش، این خبر پس از انتشار واکنش‌های مختلفی را در فضای مجازی به همراه داشت و انتقادهای زیادی در این خصوص از سوی اساتید و دانشجویان دانشگاه تهران و دیگر دانشگاه‌ها صورت گرفت.

امروز نیز بنابر اعلام برخی اساتید دانشگاه تهران متوجه شدیم نه تنها در گروه مطالعات منطقه‌ای چنین اقدامی صورت گرفته بلکه این موضوع در دانشگاه تهران به یک روند تبدیل شده است، به طور مثال در انتخابات هیات ممیزی دانشکده محیط زیست (گروه جغرافیای طبیعی) هم اتفاق مشابهی رخ داده است.

در این انتخابات کرامت الله زیاری ۲۶ رای آورد اما دانشگاه برای نفر دوم ( حسین محمدی) که ۱۳ رای آورده بود حکم ابقاء زد.

یکی از اساتید این دانشگاه نیز با اشاره به خبر روز گذشته خبرگزاری فارس، ضمن تایید این خبر، در رابطه با اینکه آیا نفر دومی که به جای زیاری انتخاب شد، فردی اصلاح طلب است، گفت: ای‌کاش فقط اصلاح طلب بود! این افراد کسانی هستند که تلاش دارند در دانشگاه تهران ریشه اساتید انقلابی را بزنند.

اگرچه گفته شده برگزاری انتخابات برای انتخاب مدیران گروه الزام آور نیست ولی این روندی است که خود مسئولان و اساتید دانشگاه انتخاب کرده‌اند و نباید اگر جایی به نفع آنها نبود روی آرای اساتید پا بگذارند و ان را نادیده بگیرند.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *